Hétvégi képzési program külhoni magyar hallgatóknak

Első alkalommal rendezett hétvégi képzési programot külhoni magyar felsőoktatási hallgatóknak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete. A november 15-17. közötti tréningen a kommunikáció különböző fajtáival és a kommunikációs konfliktusok kezelésének módszereivel ismerkedhettek meg a résztvevők, akik gyakorlati tapasztalatokat is szerezhettek.

A kommunikációs tréningen a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kolozsvári kara és a komáromi Selye János Egyetem hallgatói vettek részt. A tréning célja a kiváló tanulmányi előmenetellel bíró hallgatók számára olyan elméleti és gyakorlati ismeretek átadása volt, amely nem képezi az anyaintézményeikben megvalósuló képzésük részét, de későbbi karrierjük során jól tudnak hasznosítani saját és közösségeik javára. Ennek keretében megismerkedhettek különböző személyiségtípusokkal és azok jellemzőivel, a kommunikációs kudarchelyzetek kialakulásának okaival, a nonverbális kommunikáció ismérveivel, az empátia fontosságával, valamint az asszertív kommunikáció és a konfliktuskezelés elméletével és gyakorlatával.

Szöveg: Manzinger Krisztián