Belga nagykövet a Stratégiai Tanulmányok Intézetében

Kétoldalú együttműködési lehetőségekről tárgyalt Siegfried Peinen belga nagykövet és Prőhle Gergely, a Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. A szeptember 24-i találkozón szó volt a Ludovika szellemi múltjáról, az intézmény törekvéseiről és a nemzetközi kapcsolatok szélesítéséről.

A belga nagykövet felhívta a figyelmet arra, hogy hamarosan 100. évfordulóját ünnepeljük a belga-magyar diplomáciai kapcsolatok felvételének, ami jó alkalmat kínál majd közös rendezvényekre, programokra. A megbeszélésen konkrét szakami programokról is szó volt, így például a belga Egmont Institute-tal (The Royal Institute for International Relations) való kooperációról, Siegfried Peinen részvételéről a Ludovika Nagyköveti Fórumon, Martonyi János és Louis Michel korábbi külügyminiszterek közös, az európai integrációról szóló előadásának megszervezéséről, a nagykövet afrikai tapasztalatainak megosztásosról, valamint a belga többnemzetiségi karakter bemutatásáról a német kisebbség szemszögéből.

Címkék: Főoldali hírek