Előkészítő konzultáció az NKE-n

Félnapos előkészítő konzultációt tartott a napokban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi programjai iránt érdeklődő fiatalok számára a Stratégiai Tanulmányok Intézete.

Az eseményen Prőhle Gergely igazgató elmondta: a rendezvény célja, hogy a leendő hallgatók reális képet kapjanak felkészültségük aktuális helyzetéről és a nemzetközi pálya kihívásairól. A konzultáción Nagy Zsuzsanna és Horváth Judit, az Idegennyelvi és Szaknyelvi Lektorátus nyelvtanárai a résztvevők angol nyelvi kompetenciáit mérték fel és fejlesztették különböző gyakorlatokkal. Emellett személyre szabott fejlesztési tervvel is tanácsot adtak az otthoni, önálló nyelvtanuláshoz. Az  érdeklődők nemzetközi és uniós témákról, aktuálpolitikai kérdésekről, valamint az uniós intézmények működéséről is bővebb információt kaphattak Marján Attilától, az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar docensétől.