Budapesten folytatódott a Synergia közigazgatási felsővezetői tapasztalatcsere és képzési program

2023. május 15-17.  között Budapesten folytatódott a magyar-lengyel-lett-bolgár együttműködésben, Európai Uniós forrásból megvalósuló Synergia közigazgatási felsővezetői tapasztalatcsere és képzési program. A három napos képzésnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adott otthont, ahol az első napon Dr. Deli Gergely rektor köszöntötte a résztvevőket. A május 15-i esti közös vacsorán Dr. Gyurcsík Iván regionális együttműködésért felelős rektori tanácsadó vett részt az egyetem vezetésének képviseletében. Május 16-án a résztvevők a Magyar Országgyűlésben jártak, ahol Nacsa Lőrinc, a KDNP frakcióvezető-helyettese üdvözölte őket, majd egy vezetett látogatáson vettek részt.

A képzés szakmai része a tudásmenedzsment, krízismenedzsment, kommunikáció és vezetés témakörökre koncentrált ezúttal, a korábbiakhoz hasonlóan plenáris és a csoportmunka keretében. Az első két napon Yago de la Cierva, az IESE Business School oktatója híres nemzetközi esettanulmányok (pl. Guggenheim Múzeum esete, Maggi instant tészta krízis Indiában, spanyol bankszektor és az idősek) példáin keresztül mutatta be a kríziskommunikáció, kríziskezelés gyakorlati lépéseit, kihívásait, buktatóit és jó gyakorlatait. A harmadik napon Pataki Márta és Hegyi Krisztián trénerek interaktív workshop keretében szituációs gyakorlatok útján adtak betekintést a GE-nél alkalmazott és Stephen Drotter, Ram Charan, James Noel által írt nagysikerű könyvben bemutatott ún. „leadership pipeline” vezetési modell részleteibe, ismertetve a különböző vezetői szintekhez kapcsolódó kihívásokat, felelősségi kérdéseket, képességeket, értékeket.

A projekt koordinátora magyar részről a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete.

Címkék: Synergia program